VIDEO/ Kosova është Shqipëri! Milot Rashica na bën krenar të gjithëve, shihni si paraqitet në festën e madhe të titullit në Turqi

Date:

- Advertisement -

Milot Rashica i ka bërë krenar të gjithë shqiptarët, veçanërisht në këtë moment delikat të tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës. Futbollisti i Galatasarait ka festuar titullin kampion me ekipin e tij në elitën e Turqisë.

Video nga Rashica

Mes pritjes madhështore që i është bërë të gjithë lojtarëve, kur u thirr emri i Milot Rashicës, ishte zgjedhur kënga: “Oj Kosovë, oj nana ime”. Nga krahu tjetër Rashica mbante flamurin e Kosovës nga njëra anë dhe atë të Shqipërisë nga ana tjetër me simbolikën e bukur për t’i treguar Serbisë se Kosova është Shqipëri. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...