VIDEO/ Muçi jep një asist perfekt në sytë e skautëve nga Serie A dhe Premier League, gjysma e goditjeve të Legias vijnë nga këmbët e tij

Date:

- Advertisement -

Legia e Varshavës ka fituar me rezultatin 3-1 kundër Rakov Çestoçovës. Kryeqytetasit kanë marrë tre pikë mjaft të rëndësishme në garën për titull, pasi i ka siguruar përballë vendit të parë në renditje, i cili tani është vetëm 6 pikë larg. Goli i parë u shënua në minutën e 15 të takimit, kur Ernest Muçi dha një asisit perfekt për Pekhartin.

Ky i fundit e dërgoi topin me kokë në rrjetë dhe i dha avantazhin Legias. Augustiniaku dyfishoi rezultatin në minutën e 30, ndërsa Novaku ngushtoi shifrat vetëm dy minuta më pas. Në pjesën e dytë, Legia shënon përsëri me anë të Vzolekut, duke fiksuar shifrat në rezultatin përfundimtar 3-1. Një ndeshje pozitive e Ernest Muçit, që përpos asistit, regjistori edhe 4 goditje në portë, gjysma e gjuajtjeve në portë që Legia realizoi në tërësi.

Sulmuesi shqiptar kishte një motiv mjaft të fortë për të dhënë më tepër nga vetja mbrëmjen e sotme, pasi përveç faktit se përballë kishte kryesuesit e kampionatit, në stadium kishin ardhur skautë nga Serie A dhe nga Premier League për të njekur këtë përballje.

VIDEO

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...