VIDEO/ Myrtooo Uzuniiiii! Sulmuesi i Shqipërisë shënon gol tjetër te Granada, nuk përmbahet dhe i futet garës së historisë

Date:

- Advertisement -

Myrto Uzuni ka realizuar një tjetër gol. Sulmuesi i Shqipërisë ka tundur rrjetën në ndeshjen e sotme mes Granadas dhe Las Palmas, e mbyllur në pjesën e parë me shifrat 2-0. Uzuni arriti të shënonte në minutën e 42 duke përfituar nga një gabim në prapavijë tek kundërshtarët.

Ky është goli i 21 në kampionat për Uzunin dhe është vetëm dy gola larg rekordit të historisë të Cesar, që ka shënuar më tepër gola brenda një sezoni te Granada, 23 të tillë. /Sport Ekspres/

VIDEO E GOLIT

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Formacioni kuqezi/ Hoxha i merr vendin Seferit, ja si ndryshon Shqipëria kundër Kroacisë

Shqipëria do të përballet kundër Kroacisë, në duelin që...

Pas veprimit që u “kryqëzua” Hysaj, bën reagimin e papritur ish-kapiteni Lorik Cana

Kapiteni legjendar i Kombëtares shqiptare të futbollit Lorik Cana...