VIDEO/ Nuk e heqin nga duart flamurin shqiptar, tifozët e Interit bëjnë festë në “fan zone” zikaltër në Stamboll

Date:

- Advertisement -

Finalja e Ligës së Kampioneve në Stamboll ka mbledhur padyshim një numër të madh të tifozëve të Mançester Sitit dhe Interit në qytetin turk. Dhjetëra mijëra mbështetës të anglezëve apo italianëve, janë zhvendosur drejt Stambollit edhe pa pasur bileta për ndeshjen, thjesht për të përjetuar atmosferën magjike të mbrëmjes së sotme.

VIDEO nga atmosfera e tifozerise

Të shumtë kanë qenë edhe tifozët shqiptarë, të cilët kanë spikatur në grumbullimet e mbështetësve, për faktin se nuk ndajnë nga duart flamurin kuqezi.

Kjo shihej qartësisht edhe nga transmetimi i “Sky Sport” në Itali, ku në pamjet nga ‘fan zone” i Interit në Stamboll, binde në sy qartësisht grupi i tifozëve shqiptarë të cilët po kërcenin nën ritmet e muzikës, në festën e organizuar pak orë para sfidës.
PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...