VIDEO/ Prindërit ankohen për mësuesen: “Dhunon dhe bullizon nxënësit! I kërcënon se do i ngelë!”

Date:

- Advertisement -

Dhuna në shkolla vazhdon të jetë një dukuri e pranishme në mjediset edukative. Janë të shumta rastet kur prindërit janë ankuar për dhunën që mësuesit ushtrojnë ndaj nxënësve. Së fundmi, në redaksi ka mbërritur një denoncim nga disa prindër të Dimalit. Ata shkruajnë se mësuese Edlira Spahiu, dhunon dhe bullizon nxënësit.

VIDEO nga rasti me mesuesen

Mesazhi:

Kjo esht video se si mesuesja EDLIRA SPAHIU merr nxensit e tjere qe ti dalin ne mbrojteje nga akuzat qe i bejne nxenesit e tjere. Mbledhja qe eshte ne video u be dje me komisionin e etikes nga zonja ne fjale por qe ajo nuk lejoj asnje te flas vetem uleriste si e cmendur nuk arritem ne asnje rezultat.Zonja Edlira thyern rregullat e shkolles dhe therret ne mbledhjen e etikes nxenes qe nuk jane ne listen e saj, sepse nxenesja ne fjale eshte e vetmja qe i bbindet asaj nga frika se ajo do e ngele ne klase.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related