VIDEO/ Nuk e kanë siguruar ende ngjitjen në Ligue 1, tifozët e Metz-it pushtojnë fushën dhe festojnë përpara kohe

Date:

- Advertisement -

Metz ka bërë detyrën mbrëmjen e sotme, duke mundur Bastia me shifrat 3-2. Një fitore e rëndësishme për vendasit, që në javën e fundit të kampionatit renditen në vendin e dytë. Ky pozicion në tabelë përkthehet në një biletë për në Ligue 1 dhe tifozët nuk e kanë menduar dy herë për të pushtuar fushën dhe për të festuar me skuadrën e tyre.

Por festa është parakohshme, pasi Bordeaux ka një ndeshje në dispozicion për të zhvilluar. Përballja e tyre kundër Rodez u ndërpre për shkak se sulmuesi i këtyre të fundit u shoqërua për në spital pas një incidenti të ndodhur me një tifoz. Në rast rë riluajtjes së ndeshjes, atëherë Bordeaux i duhet një fitore me të paktën 4 gola diferencë për t’i marrë Metz-it nga duart biletën për në Ligue 1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...