53-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë pas 25 vitesh përpjekje

Date:

- Advertisement -

Një nënë që kaloi 25 vjet duke u përpjekur të mbetej shtatzënë ka lindur në moshën 53-vjeçare.

Helen Dalglish nga Glasgow shpenzoi rreth 100,000 £ në kontrolle dhe procedura të fekondimit artificialpërpara se të mirëpriste fëmijën e sajz

Daisy Grace, një vajzë e shëndetshme, lindi në shtator 2022. 53-vjeçarja thotë:

Edhe tani duke e parë nuk mund ta besoj se jam nënë. Është surreale.

Helen provoi të kishte një fëmijë në moshën 28-vjeçare, ndërsa jetonte në Qipro me burrin e saj të atëhershëm. Pasi u kthyen në Skoci, ata u diagnostikuan me “fertilitet të pashpjegueshëm”.

Ata kryen shumë vizita duke shpenzuar kursimet e tyre ndërsa Helen pësoi tre aborte spontane. Pavarësisht provave të vazhdueshme që rezultuan të pa suksesshme Helen e dinte se ishte e destinuar të bëhej nënë dhe nuk hoqi dorë kurrë nga qëllimi i saj.

Pasi u kthye në Qipro me partnerin e saj aktual, ëndrrat e Helenit u realizuan. Kur iu nënshtrua trajtimit në Qendrën e Fertility Dunya në Kyrenia, ajo mbeti e habitur kur zbuloi se ishte shtatzënë në përpjekjen e tyre të dytë. Pavarësisht nga një shtatzënie të vështirë e me shumë probleme, Helen lindi fëmijën e saj vitin e kaluar.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....