VIDEO/ Përplasje se kush do ta gjuante penalltinë mes lojtarëve të Barcelonës, skena të pakëndshme vijnë nga Camp Nou

Date:

- Advertisement -

Barcelonës i duhej një fitore sot për të shlyer gabimin në humbjen ndaj Almerias, por edhe për të ruajtur epërsinë ndaj Real Madridit të vendit të dytë. Barcelona e nisi mirë ndeshjen e sotme kundër Valencias dhe arriti të kalojë në epërsi 1-0 që në minutën e 15-të.

Sergio Busquets bëri një asistim të shkëlqyeshëm për Raphinha-n, i cili u fut pas mbrojtjes së Valencias dhe arriti të shënonte. Në fillim të pjesës së dytë, Barcelona mund të dyfishonte avantazhin kur një lojtar i Valencias preku topin me me dorë dhe gjyqtari me të drejtë tregoi penalltinë.

Por më pas ne pamë skena të pabesueshme në Camp Nou. Ferran Torres mori topin, por Ansu Fati ishte ai që donte të ekzekutonte penalltinë. Megjithatë, Torres nuk donte t’i jepte topin, madje e largoi, duke e marrë përsipër ekzekutimin që në fund rezultoi i gabuar. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...

Arrestohet Tasha e TikTok-ut, detyronte nipin të shante për gifte

Natasha Rombula është arrestuar në Sarandë pasi shfrytëzonte nipin...