VIDEO/ Pse profesionistët me rroga 2 mijë euro në muaj po ikin nga Shqipëria, arsyet…

Date:

- Advertisement -

Pedagogu Erbi Ago ka habitur me deklaratën e tij duke thënë se nga Shqipëria po ikin dhe profesionistët që janë me 2 mijë euro rrogë.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai theksoi se nuk janë vetëm arsyet ekonomike që detyrojnë shqiptarët të ikin nga Shqipëria, por janë dhe arsyet ekonomike, sociale e shëndetësore.

VIDEO me arsyet pse po ikin rinia

“Vitet e fundit kemi vënë re që nga Shqipëria po ikin profesionistët nga të gjitha fushat. Po ikin profesionistët që po ti pyesje çfarë të ardhurash kishin, nuk do e kuptoje dot përse po ikin. Kanë ikur profesionistë dhe me të ardhura mbi 2 mijë euro në muaj, brenda këtij 5-vjeçari. Normalisht këta profesionistë duam apo nuk duam ne nuk ikin vetëm për arsye ekonomike, por për arsye shëndetësie, ekonomie”- tha ai.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...