VIDEO/ Pse profesionistët me rroga 2 mijë euro në muaj po ikin nga Shqipëria, arsyet…

Date:

- Advertisement -

Pedagogu Erbi Ago ka habitur me deklaratën e tij duke thënë se nga Shqipëria po ikin dhe profesionistët që janë me 2 mijë euro rrogë.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai theksoi se nuk janë vetëm arsyet ekonomike që detyrojnë shqiptarët të ikin nga Shqipëria, por janë dhe arsyet ekonomike, sociale e shëndetësore.

VIDEO me arsyet pse po ikin rinia

“Vitet e fundit kemi vënë re që nga Shqipëria po ikin profesionistët nga të gjitha fushat. Po ikin profesionistët që po ti pyesje çfarë të ardhurash kishin, nuk do e kuptoje dot përse po ikin. Kanë ikur profesionistë dhe me të ardhura mbi 2 mijë euro në muaj, brenda këtij 5-vjeçari. Normalisht këta profesionistë duam apo nuk duam ne nuk ikin vetëm për arsye ekonomike, por për arsye shëndetësie, ekonomie”- tha ai.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

VIDEO/ Lamin Jamal ndryshon numrin te Barcelona, zgjedh atë të Leo Mesit

Lamin Jamal do të nisë këtë sezon te Barcelona...

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...