VIDEO/ Sulmuesi i Interit që ka mbështetur Milanin kur ishte fëmijë, Galliani e takon dhe shkëmben batuta me të para ndeshjes

Date:

- Advertisement -

Interi humbi me shifrat 0-1 kundër Monzës. Galliani arriti t’i bënte edhe një dhuratë Milanit, për t’i mbajtur zikaltërit poshtë tyre në renditje. Një moment i veçantë është regjistruar në nisjen e takimit teksa një nga njerëzit kryesorë të Monzës, Galliani, ka takuar Dzekon. Galliani është përpjekur ta sjellë Dzekon në San Siro, por nuk ia doli kurrë për ta veshur me fanellën e Milanit.

Boshnjaku ka qenë tifoz i Milanit që fëmijë dhe për këtë arsye Galliani kërkoi që sulmuesi të vishej kuqezi. Por në atë kohë Dzeko zgjodhi rrugë tjetër për karrierën e tij duke firmosur për Manchester City. Në ndeshjen e sotme mes Interit dhe Monzës, Galliani ka pasur një takim shumë miqësor me Dzekon dhe në media aludohet se kanë shkëmbyer batuta që boshnjaku t’i afrohet Monzës në merkaton e verës. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...