VIDEO/ Vedat Muriqi protagonist në La Liga, ndihmon Majorkën të marrë barazimin

Date:

- Advertisement -

Vedat Muriqi vazhdon të japë një kontribut të rëndësishëm për Majorkën. Sulmuesi shqiptar ka qenë protagonist në përballjen e sotme kundër Atletikos së Bilbaos. Majorka ka kaluar në avantazh në minutën e58, kur Muriqi shërbeu në zonë për Kang In Linë. Ky i fundit godet saktë në zonë, duke e ndalur në rrjetë.

Por ky gol nuk ka mjaftuar për të dalë me tre pikë nga stadiumi. Atletiko e Bilbaos barazon në minutën e 96 falë një 11 metërshi të ekzekutuar nga Injaki Uilliams. Ndeshja përfundon në baraspeshë 1-1 dhe skuadrat ndajnë nga një pikë në fushën e blertë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...