Vipat/ Kiara këshillon Kristin të mësojë himin kombëtar! Banori: S’jam Presidenti unë që ta di! Nita: As unë se di!

Date:

- Advertisement -

Një debat i nxehtë u zhvillua në shtëpinë e Big Brotherit, ku tema kryesore ishte njohja e Himnit Kombëtar. Banorët janë ndarë në dy kampet e kundërta, ndërsa tensionet ndërmjet tyre janë rritur pasi Vëllai i Madh u ka ndarë role politike.

Kiara, një prej banorëve, ka këshilluar Kristin të mësojë himnin shqiptar. Megjithatë, kjo ka nxitur reagimin e ashpër të Nitës, një tjetër banore, e cila ka thënë se edhe ajo nuk e di himnin, por Kiara nuk ka pse prek në moral.

Kiara i kërkoi Nitës të mos ndërhynte, duke argumentuar se po fliste me Kristin, e jo me të. Ndërsa Kristi, një tjetër banor, tha se është President i Big Brotherit, jo kreu i shtetit, kështu që nuk e ka për detyrë të njohë himnin.

Debati për Himnin Kombëtar ka ngritur tensione të mëdha në shtëpinë e Big Brotherit, ndërsa banorët vazhdojnë të shprehin pikëpamjet e tyre të ndryshme për këtë çështje ndjeshme politike.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...