Vrasja e kenianes/ Klodiana Lala: Personi që favorizoi Joy në kazino fitoi shumë para, është marrë në pyetje

Date:

- Advertisement -

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar pas lajmeve të publikuara ditën e sotme se 22-vjeçarja nga Kenia, Joy Ayoko nga hetimet ka rezultuar se ka favorizuar një lojtar kazinoje.

Por, sipas gazetares së kronikës kjo nuk është një pistë e re dhe as zbulim dhe shton më tej se ka shumë detaje rreth atij lojtari dhe është folur më parë në 3 emisione për të.

Lala shkruan në rrjetet sociale se rreth kësaj çështje po bëhet shumë zhurmë, por pa fakte. Sipas saj, lojtari i kazinosë i cili mori informacione nga krupierja Joy Ayoko ka fituar shumë para dhe ë marrë në pyetje nga Policia.

Reagimi:

Lajmi qe Joy Aoko dyshohet se favorizoi nje lojtar kazinoje eshte i vjeter shume. Nuk eshte fare piste e re dhe as zbulim! Jane dhene detaje rreth ketij lojtari. Te qarta shume. Te pakten ne 3 emisione. Vrasja e saj duhet zbardhur. Nena e Joy kerkon drejtesi! ps.kjo zhurma rreth ceshtjes se vrasjes se saj me bezdis shume. Zhurme pa fakte!

Ditën e sotme u bë e ditur se Policia dhe prokuroria kanë ngritur pistë të re, pasi dyshojnë se 22-vjeçarja që punonte si krupiere në një kazino në Tiranë i ka dhënë informacion për mënyrën se si të luante në kazino një lojtari, i cili kishte fituar shuma të mëdha parash. Ky person është marrë në pyetje.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...