Vrasja me 6 plumba e biznesmenit në Shëngjin/ Ai lëvizte me makinë të blinduar, zbardhen 3 pistat e deritanishme

Date:

- Advertisement -

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen e ndodhur mesditën e sotme në Shëngjin.

Biznesmeni Ardian Nikulaj ishte ulur në një nga tavolinat e lokalit të tij kur një autor i maskuar si motorist, me jelek fosforshent dhe maskë anti-covid e qëlloi. Nga informacionet e deritanishme bëhet e ditur se autori ka qëlluar në drejtim të Nikulajt 6 herë dhe dy plumba e kanë kapur në kokë dhe trup.

Nikulaj i cili në zgjedhjet parlamentare të vitit 2021 kandidoi si deputet me PSD ishte një emër i njohur në Lezhë jo vetëm si biznesmen por edhe për policinë. Ai ka qenë dy herë i dënuar dhe me sa dukej i trembej një sulmi pasi lëvizte me makinë të blinduar.

Dy autorët e përfshirë në këtë ngjarje e ruanin prej disa kohësh Nikulajn dhe sot kryen atentatin dhe më pas u larguan me një “Range Rover” me targa angleze.

Deri më tani pistat për zbardhjen e vrasjes së Nikulajn janë konfliktet në biznes, e shkuara e tij por edhe gjakmarrja pasi në vitin 2000 vëllai i Nikulajt është ekzekutuar nga pjesëtarë të fisit Balaj. Më vonë dy persona nga fisi Balaj janë vrarë por kjo ngjarje ka mbetur e pazbardhur.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...

Raporti i Komisionit Europian: Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%

Shqipëria renditet e para në rritjen e turizmit duke...