Vrasja me AK-47 e rojës së Top Channel pranë BB, “Range Rover-i” i autorëve u vodh në Shkodër dhe iu vunë targat

Date:

- Advertisement -

Sot në orët e para të mëngjesit, u vra roja i Top Channel, pranë Big Brother. Autorët kanë qenë tre, një në timon dhe dy me kallashnikovë në duar që kanë qëlluar në drejtim të televizionit, ndërsa qëlluan në drejtim të televizionit me kallashnikov. Si pasojë mbeti viktimë roja, Pal Kola, 60-vjeç.

Në vendin e ngjarjes u gjetën mbi 26 gëzhoja, teksa mjeti tip ‘Range Rover’ që u gjet e djegur në Durrës dhe që është përdorur nga autorët që vranë rojën, rezulton të jetë vjedhur në Shkodër. Për ta përdorur për krimin, autorët i kanë vendosur targa të vjedhura. Ngjarja ndodhi rreth orës 01:00, teksa ende nuk dihen rrethanat.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...