Zvicër/ Shqiptari vret me thikë gruan, nënë e 4 fëmijëve

Date:

- Advertisement -

Një tjetër shqiptare është vrarë me thikë nga bashkëshorti i saj.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një 42-vjeçar shqiptar nga Kosova ka vrarë gruan e tij 37-vjeçare, nënë e katër fëmijëve.

Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Kantonin Vaud, në Vevey.

Gruaja me shqiptare nga Kosova kishte tre fëmijë nga martesa e parë, si dhe një foshnjë, babai i së cilës është 42-vjeçari. Ky i fundit ishte burgosur më parë për akte të dhunës në familje.

Shqiptari është paraqitur të premten në një stacion policor në kantonin e Bernës. Ai tha se kishte plagosur partneren e tij në banesën në që ajo banonte. Pasi policët kanë mbërritur në shtëpi dhe kanë hapur me forcë derën, ata kanë zbuluar trupin e pajetë të gruas.

Autori i dyshuar u arrestua menjëherë nga policia e Bernes dhe iu dorëzua autoriteteve të Vaud për procedime të mëtejshme.

Hetimet e mëtejshme do zbardhin rrethanat e ngjarjes së rëndë dhe shkakun.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...