Tipik gjest shqiptar/ Sarandiotët lyejnë asfaltin me bojë, zënë vend parkimi

Date:

- Advertisement -

Parkimi vijon të mbetet një problem i madh për shqiptarët.

Por me ardhjen e sezonit të verës kjo problematikë bëhet edhe më serioze pasi shtohet numri i automjeteve.

Në qytetin bregdetar të Sarandës, vendasit po marrin masa që tani.

Një sarandiot ka lyer me bojë asfaltin për të zënë vendin e tij të parkimit. I pashqetësuar për rregullat apot shtetin, ai ka marrë një ngjyrë të verdhë dhe ka vijëzuar asfaltin për të zënë vendin e tij të parkimit.

Mesa duket sarandiotët janë vetë ligji pasi e vendosin vetë çfarë duhet të bëjnë në qytet.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related