550€ kjo garzoniere në Astir, ia vlen?!

Date:

- Advertisement -

Çmimet e qirave në kryeqytet kanë kapur qiellin. Nëse dikur në Astir rmund të gjenit apartamente me qira me çmime më ekonomike se zonat e tjera të Tiranës, gjërat kanë ndryshuar…

Çmimi i një garsionereje të thjeshtë ka kapërcyer në 550€. Vlerësimin për një qora me një vlerë të tillë e bëni ju.

Futja e parave të pisëta në vend ka shkatërruar tregun e pasurive të patundshme. Pagesa me para të pisëta cash në dorë ka bërë që punëtorët e thjeshtë të mos përballojnë as një apartamenti me qira e jo më të konsiderojnë blerjen e një banese.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...