Te Interi duhet të ndihen të lumtur që e kanë shitur, Onana bën një tjetër gafë të pafalshme në Champions League

Date:

- Advertisement -

Home

VIDEO/ Te Interi duhet të ndihen të lumtur që e kanë shitur, Onana bën një tjetër gafë të pafalshme në Champions League
On Oct 4, 2023
0
Share
Karriera e Andre Onanës ka marrë një rrjedhë të papritur këtë sezon. Portieri kamerunas spikati së tepërmi vitin e shkuar në radhët e Interit, por në verë vendosi të vishte fanellën e Manchester United-it. Kur të gjithë prisnin shkëlqimin e tij, e kundërta ndodhi.

Aventura e tij me “djajtë e kuq“ nisi me një gol të pësuar që nga mesfusha dhe ka vazhduar me gafa të shpeshta. Një tjetër gabim i pafalshëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Champions League. Në momentin kur ndeshja kundër Galatasaray-t ishte në baraspeshë 2-2, Onana bën një pasim tërësisht të pasuar në afërsi të zonës. Gardiani kamerunas i fali topin kundërshtarit, çka detyroi më pas Casemiro-n të shkaktonte penallti dhe të dilte nga loja me karton të kuq.

Fatmirësisht, penalltia nuk u shndërrua në gol. Megjithatë, në minutat e fundit të ndeshjes, Icardi i dërgoi shifrat në 2-3 me anë të një goli ku Onana mund të kishte bërë më tepër. Duke parë gabimet e njëpasnjëshme të portierit 27-vjeçar, ndoshta te Interi ndihen të lumtur që kanë arritur ta shesin dhe të përfitojnë një shifër të konsiderueshme parash prej tij./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....