Habit inxhinieri biomjekësor: Shpirti i njeriut peshon rreth 15 gramë

Date:

- Advertisement -

Ermand Mertenika inxhinier biomjekësor tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se njeriu nuk duhet të ketë frika nga vdekja, pasi në momentin që ajo vjen nuk do ndiejë asgjë.

Mertenika u shpreh se nga hulumtimet e tij, ka lexuar një kuriozitet sipas të cilit shpirti i njeriut ka një peshë që shkon nga 15-18 gramë.

“Problemi dhe frika jonë më e madhe mendoj se nuk është frika jonë por kur humbasim prindërit, për prindin frika më e madhe është kur i vdes fëmija. Materiali ikën, mbaron puna ajo që na mban gjallë është energjia, shpirti. Në hulumtimet e mia kam lexuar një kuriozitet shumë interesant që shpirti i njeriut ka një peshë prej 15 deri 18 gramë. Kjo është një gjë që mua më ka shashtisur. Kjo është masa e energjisë”, tha inxhinieri./euronews.al

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...