Luiz Ejlli, këngëtari i suksesit të Big Brother VIP: Shifrat që do të paguajnë klubet për një performancë të tij

Date:

- Advertisement -

Luiz Ejlli, këngëtari që fitoi zemrat e shqiptarëve në spektaklin “Big Brother VIP”, po shihet si një fitues i mundshëm i çmimit të madh prej 100 mijë eurosh. Pas performancës së tij të suksesshme në këtë spektakël, klubet e natës po konkurrojnë për të siguruar shërbimet e tij për një performancë live.

Luizi është një artist me një karrierë të suksesshme në muzikë, me përfaqësim në festivalet më të njohura dhe në “Eurovision 2006” me këngën “Zjarr e Ftohtë”. Megjithatë, ai ka qenë larg skenës për një kohë të gjatë dhe ndodhja e tij në “Big Brother VIP” i ka rikthyer njohjen e madhe ndër publik.

Menaxheri i njohur i klubeve të natës, Xhani Demika, ka treguar se klubet po ofrojnë shifra të mëdha parash për të siguruar performancën e Luizit. Shifrat kanë filluar nga 5 mijë euro dhe kanë arritur deri në 10 mijë euro, duke përfshirë një ankand ndërmjet klubave për të marrë shërbimet e tij. Demika ka biseduar me familjarët dhe miqtë e ngushtë të Luizit dhe ka konfirmuar se shifrat janë të larta dhe po ndryshojnë vazhdimisht.

Ndërkohë ende nuk dihet se sa do të zgjasë spektakli “Big Brother VIP”, por është e qartë që Luizi po kërkohet shumë nga klubet e natës dhe është në qendër të vëmendjes së mediave dhe publikut. Në pritje të përfundimit të spektaklit, shumë shqiptarë janë të kujdesshëm për të parë se si do të vazhdojë karriera e Luizit dhe çfarë do të sjellë kjo për performancat e tij në klubet e natës.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...