Nuk i mjaftuan 90 minuta, kërkojnë 180 të tilla në pak kohë! Lojtari i Milanit: Të ishte për ne, do ta luanim direkt ndeshjen e kthimit me Interin

Date:

- Advertisement -

“Djalli” është kthyer në “engjëll”. Milani i ka zhgënjyer të gjithë në mbrëmjen e sotme kundër Interit. Një gjymsëfinale me shumë emocione pritej, por zikaltërit i kanë hequr ato në vetëm tre minuta. Dzeko realizoi golin e parë në minutën e 8 dhe Mkhitarian dyfishoi shifrat në të 11.

Këtu do të merrte fund historia e takimit që përfundoi 0-2. Milani tentoi të kthehej në pjesën e dytë, por pa mbajtur dot ritmin dhe t’i afrohej më shumë portës. Por Milanit nuk i kanë mjaftuar 90 minuta, kuqezinjtë kërkojnë 180 të tilla në fare pak kohë.

Menjëherë pas ndeshjes, mesfushori i kuqezinjëve Tomaso Pobega u shpreh: “Nëse do të ishte në dorën tonë, do ta luanim menjëherë ndeshjen e dytë kundër Interit për të provuar që ta përmbysnim këtë ndeshje. Duhet të rrisnim intensitetin dhe ritmin”, tha Pogeba. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...