Pati marrëdhenie intime me një të burgosur, oficerja 27-vjeçare rrezikon burgun

Date:

- Advertisement -

Një oficere burgu që punonte në HMP Forest Bank në Salford iu tha këtë të premte se mund të burgosej pasi pranoi se kishte një marrëdhënie të papërshtatshme me një të burgosur.

Në një seancë paraprake në Gjykatën e Kurorës së Mançesterit, Joanne Hunter, 27 vjeçe, u deklarua fajtore ndaj akuzës ‘sjellje të pahijshme në poste publike’.

Zonja Hunter kreu marrëdhënien me një të burgosur në dhjetor 2020 dhe gjithashtu pranoi akuzën për sjelljen ose përcjelljen e kanabisit në burg në të njëjtin muaj.

Gjykatësi e liroi zonjën Hunter me kusht që ajo të banojë në adresën e saj aktuale dhe ajo do të marrë dënimin më 25 prill.

Faqja LinkedIn e zonjës Hunter tregon se ajo ka punuar si oficere burgje për dy vjet midis dhjetorit 2018 dhe dhjetorit 2020.

Ajo gjithashtu tregon se ajo është diplomuar në studimet sociale të aplikuara dhe ka fituar një diplomë master në studimet e fëmijërisë dhe rinisë në Universitetin e Bedfordshire.

Kjo është një ngjarje e ngjashme me një të ndodhur në fillim të vitit kur tre gardiane nga një burg tjetër u burgosën për shkak të marrëdhenieve intime me të burgosurit.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...