Përplasi për vdekje studenten 21-vjeçare, shqiptari pa patentë dhe me shpejtësi

Date:

- Advertisement -

Një studente 21-vjeçare greke ka humbur jetën pasi është përplasur me makinë nga një shtetas shqiptar.

Ky i fundit akuzohet se tërhoqi zvarrë me makinë studenten 21-vjeçare Emmanuela Kariorakis dhe e la të mbuluar me gjak në asfalt nëntorin e kaluar, në qendër të Selanikut.

27-vjeçari me origjinë shqiptare ishte pa patentë në momentin që shkaktoi aksidentin tragjik në rrugët e Selanikut.

Akuzat që rëndojnë ndaj shqiptarit janë:

a) drejtimi i automjetit në mënyrë të rrezikshme ka sjellë si pasojë vdekjen,

b) largimi nga vendi i aksidentit që ka rezultuar me vdekje

c) drejtimi i automjetit pa leje drejtimi, dhe me shpejtësi të lartë në një zonë të populluar me qarkullim të shpeshtë të këmbësorëve dhe automjeteve,

d) largimin nga vendi i ngjarjes për të shmangur pasojat

Ekspertët kanë zbuluar se në momentin e aksidentit tragjik shqiptari ka qenë duke lëvizur me një shpejtësi 104,12 km/h, shumë më e lartë se maksimumi i lejuar në atë pikë, (50 km/orë si zonë banimi).

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....