Polici: Nëse hedh cigaret nga xhami i makinës gjobitesh deri në 100 mijë lekë

Date:

- Advertisement -

Polici Gerhard Baka, ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albanians” për të folur për problemet që has më së tepërmi në qarkullimin rrugor.

Ai theksoi se nëse hedh sende nga dritarja e makinës ndëshkohesh.

Më tej ai nënvizoi se për hedhjen e bishtave të cigaresh merr gjobë nga 25 mijë lekë deri në 100 mijë lekë të reja.

“Çdo send që mund të hedhësh nga dritarja dhe ndot ambientin është i ndëshkueshëm. Për hedhjen e bishtit të cigaresh merr gjobë nga 25 mijë lekë deri në 100 mijë lekë të reja”-tha ai.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...