VIDEO/ Muriqi ndihmoi Majorkën të dilte me pikë nga stadiumi, Barcelona ndalet në barazim

Date:

- Advertisement -

Përfundoi në baraspeshë 2-2 përballja e sotme mes Majorkës dhe Barcelonës. Vendait gjetën golin të parët, duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 8. Ishte Vedat Muriqia ai që shkundi rrjetën dhe e çoi Barcelonën në disavantazh. Katalanasit barazuan me Rafaelin në minutën e 41-të, por Majorka u kundërpërgjigj shpejt.

Video e golit nga Muriqi

Pratsi e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 3-të të shtesës së pjesës së parë dhe i dha sërish epërsinë vendave. Barcelona nuk mund të pajtohej me këtë rezultat, teksa në minutën e 75, Lopezi vulosi shifrat në 2-2. Skuadrat largohen kështu me nga një pikë nga stadiumi. Barcelona mbetet ende në krye të renditjes, me 18 pikë të grumbulluara, ndërsa Majorka pozicionohet në vendin e 15./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...