Shqipëria publikon listën për ndeshjet e tetorit, mungon ylli i sulmit

Date:

- Advertisement -

Shqipëria do të luajë dy përballje në muajin tetor, ato kundër Çekisë dhe Bullgarisë. Padyshim që ndeshja më e rëndësishme është ajo e kualifikueses për Europian, teksa ndaj Bullgarisë do të luhet si një takim miqësor ku do të provohen elementet e rinj.

Vetëm pak minuta më parë trajneri Silvinjo ka zbardhur zyrtarisht listën e lojtarëve që janë të grumbulluar për këto ndeshje, ku mund të shihni disa lëvizje dhe kryesorja, kthimin e Brojës. /Sport Ekspres/

PORTIERË:
Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati

MBROJTËS:
Berat Gjimshiti, Ardian Ismaili, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Mario Mitaj, Elseid Hysaj, Enea Mihaj, Frederic Veseli

MESFUSHORË:
Ylber Ramadani, Klaus Gjasula, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Arbnor Muja, Qazim Laçi, Keidi Bare

SULMUES:
Mirlind Daku, Sokol Cikalleshi, Armando Broja, Ernest Muçi, Myrto Uzuni, Jasir Asani, Taulant Seferi

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...