Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovision, si të votoni për Shqipërinë

Date:

- Advertisement -

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e ditë e Eurovision, ku radhën për të performuar e ka edhe Shqipëria.

Shqipëria në edicionin e 67-të të Eurovision Song Contest 2023 përfaqësohet nga këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj me këngën “Duje”. Shfaqja fillon në orën 21:00, drejtpërdrejt nga Liverpool e Mbretërisë së Bashkuar, ndërsa Shqipëria është e 9-ta në radhë.

Më poshtë paraqitet edhe mënyra sesi të votoni për të mbështetur në këtë garë të rëndësishme Albinën me familjen dhe Shqipërinë.

Për të votuar duhet të dërgoni një mesazh me tekstin “14” në numrin e shtetit ku ju jetoni sipas listës së mëposhtme.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...