VIDEO/ Granit Xhaka tregon anën e shqiptarit me Grealish, e tërheq për “xhiro” lojtarin e Manchester City

Date:

- Advertisement -

Arsenali e ka humbur rrugën e titullit kampion. Manchester City arriti ta mposhte me shifrat 4-1 dhe tashmë vendi i parë është në dorën e “qytetarëve”. Në këtë humbje të thellë, Granit Xhaka nuk i përmbajti nervat e tij.

Mesfushori ka treguar anën e shqiptarit duke u përplasur me Grealish. Ai e ka tërhequr futbollistin e Manchester City duke treguar edhe njëherë tjetër forcën e tij. Për tifozët e Arsenalit, ky ishte momenti i vetëm “i krenarisë” në atë humbje shkatërruese. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Shkodrani Hysaj tregon sërish kujdes për flokët, çfarë nuk u pa nga stërvitja e fundit e kuqezinjve para Kroacisë

Futbollisti i Kombëtares Elseid Hysaj është stërvitur me djemtë...

Formacioni kuqezi/ Hoxha i merr vendin Seferit, ja si ndryshon Shqipëria kundër Kroacisë

Shqipëria do të përballet kundër Kroacisë, në duelin që...

Pas veprimit që u “kryqëzua” Hysaj, bën reagimin e papritur ish-kapiteni Lorik Cana

Kapiteni legjendar i Kombëtares shqiptare të futbollit Lorik Cana...