VIDEO/ Milot Rashica tund rrjetën, sulmuesi shqiptar feston golin me fanellën e Gallatasarait

Date:

- Advertisement -

Alaniaspori dhe Gallatasarai janë përballur sot në një takim miqësor. Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 2-4 në favor të verdhekuqve. Protagonist në këtë takim ishte edhe Milot Rashica, i cili tundi rrjetën në minutën e 31-të, për të kthyer baraspeshën e përkohshme 1-1.

Sulmuesi shqiptar feston një gol të rëndësishëm për mbarëvajtjen e ndeshjes, teksa goli i tij vlen në fund të takimit për t’i dhënë fitoren Gallatasarait. Në listën e golashënuesëve u përfshi edhe Nikolo Zaniolo, i cili la Romën për të provuar një aventurë në Turqi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...