VIDEO/ Misteri në SHBA: Polici filmon UFO që bie nga lart, më pas merr një telefonatë nga banorët që raportojnë se…

Date:

- Advertisement -

Kamera e trupit të një polici në Las Vegas të SHBA-së filmoi një dritë të mistershme që ra nga qielli, më pas një telefonues në sallën operative raportoi se një objekt ishte përplasur në oborrin e pasëm të shtëpisë së tij.

Incidenti i pazakontë ka ndodhur në 30 prill të këtij viti. Dy policët ishin në patrullë teksa kamera e trupit të njërit prej tyre filmoi një objekt të shndritshëm që po binte nga qielli. Polici e vuri re por nuk i kushtoi shumë vëmendje.

Më pas një telefonatë e bëri situatën edhe më të komplikuar. Banorët e një shtëpie telefonuan numrin 911 për të raportuar se një objekt kishte rënë në oborrin e tyre.

“Nuk jam duke u tallur”, dëgjohet teksa i thotë telefonuesi operatores së policisë teksa ajo e pyet se çfarë po sheh. “Po shikoj nga dritarja, janë dy krijesa rreth 3 metra të gjatë, me sy të mëdhenj”, dëgjohet të thotë telefonuesi.

“’Ata janë shumë të mëdhenj. Ata janë gati 3 metra. Duken si alienë. Sy të medhenj. Ata kanë sy të mëdhenj. Nuk mund ta shpjegoj. Dhe një gojë e madhe. Ata janë sy me shkëlqim dhe nuk janë njerëz. Nuk janë 100 për qind njerëz”, thotë telefonuesi.

Dy policët e patrullës i përgjigjen thirrjes dhe nisen drejt vendngjarjes. “Jam shumë nervoz tani”, dëgjohet teksa një prej policëve i thotë kolegut të tij.

Ata mbërrijnë në vendngjarje dhe hyjnë në pjesën e pasme të banesës. Megjithatë këtu kamera e policisë është censuruar, për shkak se sipas ligjit nuk lejohet transmetimi i pamjeve nga prona private.

Ngjarja e mistershme është raportuar në kanalin lokal “8 News Now” dhe ka lënë shumë njerëz pa fjalë. Megjithatë shumë të tjerë janë skeptikë. “Si është e mundur që djali nuk i filmoi alienët. Të gjithë kanë telefon sot. Po më thua se pa alienë në oborrin e shtëpisë dhe nuk nxorri telefonin për të filmuar”, komenton një prej tyre.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...