VIDEO/ Te Tirana refuzojnë medaljet, zhgënjim i madh te bardheblutë pas dështimit në Kupë

Date:

- Advertisement -

Tirana dështoi të fitonte Kupën e Shqipërisë. Në finale bardheblutë u mundën 0-1 nga Egnatia, në ndeshjen e luajtur në Elbasan Arena.

Pas sfidës, zhgënjimi ishte i madh në kampion bardheblu. Në momentin e dhënieve të medaljeve, trajneri Shehi e hoqi dhe më pas edhe futbollistët pas tij.

VIDEO nga ceremonia

Kujtojmë që Tirana ishte në garë për kampionatin dhe për Kupën e Shqipërisë, por nuk ia doli të fitonte asnjë nga këto dy trofe të rëndësishëm.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...