VIDEO/ Turqia e ktheu në bomber, Rey Manaj arrin Piantek dhe vihet në ndjekje të Ikardit e Xhekos

Date:

- Advertisement -

Rei Manaj po kalon një nga sezonet më të mira të karrierës së tij futbollistike në këtë edicion të parë në futbollin turk. Sulmuesi i kombëtares shqiptare sot ka shënuar golin e tij të 12 në këtë kampionat, duke u rreshtuar tashmë mes bomberave më të mirë në Superligë, edhe pse nuk gjendet në një nga skuadrat e kreut.

Me golin e 12, që i dha fitoren 1-0 Sivaspor ndaj Rizespor, sulmuesi shkoi në vendin e 4-t në renditjen e golashënuesve më të mirë në Turqi, me të njëjtin numër golash si polaku Krzistof Piontek i cili luan me Bashakshehir si dhe Kara i Kasëmpasha.

Një gol më shumë se sulmuesi shqiptar ka Mauro Ikardi i Gallatasarajt, ndërsa dy më shumë ka shënuar Tiam i Pendikspor. Për momentin golashënuesi më i mirë i kampionatit turk mbetet Edin Xheko, i cili ka shënuar 16 gola me fanellën e Fenerbahçes.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...